Shenendehowa Athletics recognizes 65 athletes who will be competing at the Division III or college level. See list of names…

Written by on June 14, 2019

 

Shenendehowa Athletics recognizes 65 athletes who will be competing at the Division III or college level.

Shenendehowa Athletics recognizes 65 athletes who will be competing at the Division III or college level. Shenendehowa Athletics recognizes 65 athletes who will be competing at the Division III or college level.

 

LAST FIRST SPORT SCHOOL
Latham Charles Baseball Susquehanna University
Lavery Benjamin Baseball St. John Fisher College
Fron Gabriella Basketball United States Coast Guard Academy
Milham Anna Basketball St. John Fisher
Arana Adolfo Crew Marist
Becker Caroline Crew Washington University
Brady Aiden Crew Hudson Valley Community College
Costello Matthew Crew Hudson Valley Community College
Coy Catherine Crew Pennsylvania College of Technology
Cuva Andrew Crew University of Tampa
Flint Evan Crew Lafayette College
Hanratty Brenna Crew Ithaca College
Kolins Eli Crew SUNY Polytechnic Institute
Moore Patrick Crew Penn State
Palmer Max Crew Rochester Institute of Technology
Partlow Virginia Crew Wentworth Institute of Technology
Paulsen Toby Crew Hudson Valley Community College
Phillips Birch Crew Hudson Valley Community College
Scarafile Michael Crew Florida Tech
Schmidt Juliana Crew George Washington
Smrstik Isabel Crew Cornell University
Webster Colby Crew Albany College of Pharmacy
Digman Lily Cross Country, Track and Field Vassar College
Gile Evelyn Cross Country, Track and Field Russell Sage College
Hoffman Maxwell Cross Country, Track and Field Clarkson University
Pastore Sophie Cross Country, Track and Field SUNY Oneonta
Koziol Caroline Field Hockey Colby Sawyer College
Caron Meghana Field Hockey, Track and Field Ithaca College
Altenburger James Football SUNY Brockport
Belott Brendan Football St. John Fisher
Carley Mitchel Football Utica College
Goldman Robert Football Hudson Valley Community College
Stachewicz Noah Football Alfred University
Symans Andrew Football St. John Fisher
Newhall Matthew Lacrosse St. John Fisher
Paliwodzinski Grace Lacrosse SUNY Cortland
Riley Hunter Lacrosse Wilkes University
Breznak Jason Soccer Sage College
Brunell Ethan Soccer SUNY Oneonta
Fankhanel Rebecca Soccer SUNY New Paltz
Greene Edward Soccer SUNY Polytechnic Institute
Guarracino Isabella Soccer St. John Fisher
Kogan Benjamin Soccer Rensselaer Polytechnic Institute
Shertzer Kallan Soccer Sage College
Smith Kelsey Soccer SUNY Oneonta
Hotaling Kaleb Swimming and Diving SUNY Geneseo
Jordan James Swimming and Diving SUNY Geneseo
Koeferl Alexandra Swimming and Diving Nazareth College
Nastasia Twyla Swimming and Diving SUNY Oswego
Sposili Lauren Swimming and Diving SUNY Geneseo
Wang Emily Swimming and Diving Massachusetts Institute of Technology
Gould Lily Track and Field Springfield College
LaFleche Evan Track and Field Tufts University
Peyron Caroline Track and Field Ithaca College
Reese Tyler Track and Field Ithaca College
Rivet Sarah Track and Field Alfred State University
Cardone Nicholas Volleyball Nazareth College
Dorr Julia Volleyball Norwich University
Frutchey Madalyn Volleyball SUNY Oneonta
Gosch Edward Volleyball St. John Fisher
Lavigne Ashley Volleyball Wentworth Institute of Technology
Mika Andrew Volleyball Northern Vermont Universty
Miller Thomas Volleyball Rivier College
Waddell Mia Volleyball SUNY New Paltz
Zawistowski Matthew Volleyball Nichols College

Tags: , ,